Dziś jest Wtorek, 20 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Joachim, Kira, Maurycy
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

63-latek znęcał się nad rodziną

07-03-2018

W poniedziałek 5 marca Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego wobec 63-letniego mieszkańca gminy Działdowo.

czytaj artykuł »

Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał prawa jazdy

05-03-2018

Policjanci z Działdowa, pełniąc służbę na terenie gminy Iłowo-Osada chcieli zatrzymać do kontroli pojazd marki Fiat Cinquecento. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca uciekł, ale został ujęty po krótkim pościgu.

czytaj artykuł »

Działania przeciw alkoholowi i narkotykom

05-03-2018

Policjanci pełniący służbę na drodze cyklicznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych kierowców lub takich, którzy wsiadają za kółko po zażyciu środków podobnie działających do alkoholu. W piątkowy poranek takie działania prowadzili policjanci z powiatu ...

czytaj artykuł »

Posiadali narkotyki, teraz odpowiedzą przed sądem

05-03-2018

W czwartek 1 marca w godzinach wieczornych działdowscy policjanci patrolujący ulicę miasta Działdowa zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować.

czytaj artykuł »

Zatrzymani z amfetaminą i marihuaną

27-02-2018

Policjanci z Działdowa zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Nastolatkowi za posiadanie substancji psychotropowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi 20-latkowi zatrzymanemu przez iławskich funkcjonariuszy.

czytaj artykuł »

Policjanci przeciw alkoholowi i narkotykom

26-02-2018

Policjanci pełniący służbę na drodze często prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych kierowców lub takich, którzy wsiadają za kółko po zażyciu środków podobnie działających do alkoholu. W piątkowy poranek takie działania prowadzili policjanci z powiatu działdowskiego. ...

czytaj artykuł »

Bezpiecznie na drodze - działania policji

26-02-2018

Kolejny raz działdowscy policjanci wspierani funkcjonariuszami z olsztyńskich Oddziałów Prewencji oraz strażnikiem miejskim z Działdowa prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu w celu poprawienia bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolowali uczestników ruchu drogowego i eliminowali tych,

czytaj artykuł »

Z młodzieżą o rekrutacji do Policji

26-02-2018

Czym nasionko za młodu nasiąknie… o odpowiedzialności prawnej nieletnich w kontekście przyszłego ubiegania się o przyjęcie do służby w formacjach mundurowych z uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie rozmawiały policjantki z działdowskiej komendy.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).