Dziś jest Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Konstancja, Szymon
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Tytuł Mistrza Szachów dla Piotra Zarębskiego

13-04-2014
Fot. Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie gościła po raz piąty najlepszych szachistów z województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii przedszkolaków do lat 7. (Fot. CZ, MO)

Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie gościła po raz piąty najlepszych szachistów z województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii przedszkolaków do lat 7. 

 - Piąte mistrzostwa przedszkolaków w naszym województwie warmińsko mazurskim. Grają dzieci do lat siedmiu o wyłonienie mistrza wśród przedszkolaków w naszym województwie i kandydatów na późniejsze sukcesy – mówi organizator mistrzostw Cezary Zarębski.

 

Zawodnicy przybyli z Olsztyna, Elbląga, Ostródy, Olecka. Łącznie w zawodach brało udział 28 chłopców i 6 dziewczynek.

 

 - Z naszego miasta mamy dwóch zawodników, jednego faworyta, który w ubiegłym roku wygrał, jest to Piotr Zarębski. Mamy również Mateusza i z okolicy jeszcze gra jeden chłopiec z Uzdowa. Niestety nie mamy reprezentantek wśród dziewczynek – dodaje Cezary Zarębski.

 

Tytuł Mistrza Przedszkolaków wywalczył Piotr Zarębski uzyskując wynik 7pkt na 7partii! Drugie miejsce zajął Daniel Kleinszmidt z Elbląga a medal brązowy wywalczył Maciej Kraśniewski z Uzdowa.

 

 W kategorii dziewcząt dominowały zawodniczki z Ostródy, zwyciężyła Emilia Lisowska przed Zuzanną Grembocką. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Bobrowicz z Olsztyna.

 

Mistrz został wyłoniony, ale nie o rywalizację tu przecież chodzi:

 

 - Przede wszystkim szachy służą jako zabawa dla dzieci, rozwijają koncentrację, pamięć i abstrakcyjne myślenie. Są to takie elementy, które się każdemu w życiu przydadzą i nie ważne czy będziesz grał później, czy nie – kończy organizator.

 

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Działdowo. Za miejsca I-III zawodnicy otrzymali medale i puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki, których sponsorem był Urząd Miasta Działdowo i firma LOGIK.

 

CZ, MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).