Dziś jest Wtorek, 20 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Joachim, Kira, Maurycy
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Działdowski Cech Rzemieślników ma 70 lat! [FILM]

05-09-2017
Fot. Działdowski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców obchodził 70-lecie istnienia (fot. MO).

W minioną sobotę rzemieślnicy i przedsiębiorcy powiatu działdowskiego obchodzili swoje święto. Na obchody złożyła się msza św. i gala w MDK.

 

70. lat temu, 14 września 1947 roku w Domu Kultury w Działdowie odbyła się uroczystość połączona z poświęceniem sztandaru dla Cechu Rzemiosł Skórzanych.

 

Z tej okazji uczestnicy sobotnich uroczystości przeszli z Domu Rzemiosła do kościoła Podwyższenia Krzyża św., gdzie odprawiona została uroczysta msza św. w intencji rzemieślników i przedsiębiorców.

 

Po mszy wszyscy biorący udział w uroczystości przemaszerowali do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przybyłych gości powitał starszy cechu Jerzy Grzela. Wśród nich oprócz samorządowców i polityków obecne były delegacje cechowe niemal z całego województwa.

 

Miłym akcentem tej uroczystości były odznaczenia rzemieślników i przedsiębiorców. Wielu gości składało życzenia z okazji rzemieślniczego święta i życzyło dalszej, owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

 

Działdowscy rzemieślnicy i przedsiębiorcy nie tylko prowadzą swoją działalność gospodarczą, ale także szkolą swoich następców, dostarczając nowe kadry na potrzeby produkcji, usług i handlu.

 

- Nasi członkowie zrzeszeni w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Działdowie mają swój duży wkład w rozwój naszego powiatu, działają bowiem na rzecz lokalnego społeczeństwa. Rzemieślnicy i przedsiębiorcy nie tylko zajmują się prowadzeniem działalności gospodarczej, ale także szkolą swoich następców, dostarczając nowe kadry dla naszej gospodarki. Z okazji naszego wspólnego święta, jakie obchodziliśmy w sobotę w Działdowie, składam wszystkim członkom naszej organizacji serdeczne podziękowania za dotychczasową pracę i działalność społeczną na rzecz rozwoju ziemi działdowskiej – mówi starszy CECHU Jerzy Grzela.

 

Dziś działdowski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców zrzesza 73 podmioty gospodarcze. Największą liczbę stanowią: mechanika pojazdów samochodowych, fryzjerstwo i stolarstwo.

 

Lista odznaczonych

 

Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego

1. Jan Cegiełka

2. Tadeusz Łożyński

 

Złoty Medal im. Jana Kilińskiego

1. Anna Grzegorczyk

2. Jerzy Ogrodnik

3. Władysław Krajewski

 

Srebrny Medal im. Jana Kilińskiego

1. Władysław Wiadrowski

2. Marian Szulwic

3. Jan Samsel

4. Andrzej Lipiński

5. Czesław Libert

6. Tadeusz Świderski

 

Honorowa Odznaka Rzemiosła

1. Jerzy Stankiewicz

2. Zdzisław Hasiak

3. Stanisław Prusak

 

Złota Odznaka za Szkolenie Uczniów

1. Leszek Chyczewski

2. Zdzisław Pleńkowski

 

Srebrna Odznaka za Szkolenie Uczniów

1. Jan Józef Nadarzyński

2. Edward Komoszyński

3. Jerzy Masłowski

4. Czesław Księżopolski

5. Paweł Zalewski

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).