Dziś jest Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Konstancja, Szymon
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Samorządy mają głos! – wybory w SP nr 2

09-10-2017
Fot. Samorządy mają głos! – wybory w SP nr 2. (Fot. SP2)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie corocznie bierze udział w realizacji ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos!”. W tym roku szkolnym wybory do władz samorządu uczniowskiego odbyły się dnia 29 września 2017r.

 

Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której społeczność szkolna mogła bliżej poznać kandydatów i ich programy wyborcze.  Kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań i pomysłów na działania.

 

W czasie trwania kampanii Szkolna Komisja Wyborcza przygotowała również pytania i przeprowadziła wywiady z kandydatami, które systematycznie emitowane były za pośrednictwem szkolnego radiowęzła.  Członkowie SU prowadzili też akcję informacyjną na temat zasad głosowania i udziału w wyborach.

 

Dzień wyborów był bardzo ważnym wydarzeniem dla społeczności, tym bardziej, że poza klasami gimnazjalnymi pierwszy raz udział w wyborach wzięły również klasy I, IV oraz klasa VII. Komisja zadbała o sprawny przebieg wyborów z zachowaniem wszelkich zasad ordynacji.

 

Wyniki wyborów w kolejności od największej liczby uzyskanych głosów:

 

Patrycja Szczęsna – kl. II b

Zuzanna Karczewska – kl. II b

Marta Chojnacka – kl. II d

Zuzanna Madej – kl. VII a

Milena Bachorowska – kl.II b

Wiktoria Kuzimowicz – kl. VIIa

 

Wybory odbyły się w głosowaniu powszechnym, tajnym, równym i bezpośrednim. Frekwencja wyborcza świadczyla o dużym zainteresowaniu uczniów wspólną lekcją demokracji.

 

Anna Waks

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).