Dziś jest Wtorek, 20 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Joachim, Kira, Maurycy
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Zapraszamy na Charytatywny Maraton Zumby!

12-10-2017
Fot. Weź udział w charytatywnym Maratonie Zumby. (Fot. JB)

Siłownia u Jacka ma niezwykłą przyjemność zaprosić na Charytatywny Maraton Zumba(r)Fitness. Będziemy zbierać środki na leczenie Nadii Ławickiej.

 

Nadia urodziła się w 38 tygodniu ciąży, okręcona pępowiną wokół szyi, rączkami zarzuconymi na głowę z 1 pkt Apgar. Ponieważ nie podjęła samodzielnego oddychania przeprowadzono resuscytację oddechową oraz masaż serca. Zaintubowana przewieziona na OIOM w Olsztynie. Po tygodniu zaczęła samodzielnie oddychać, i została przewieziona na Oddział Kliniczny Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.

 

 - Po ciężkim porodzie doszło do niedotlenienia okołoporodowego, brak odruchów ssania przez miesiąc karmiona przez sondę. Stwierdzone napięcie mięśniowe. Po miesiącu wyszłyśmy ze szpitala, jesteśmy pod stałą opieką poradni neurologicznej, logopedycznej, rehabilitacyjnej, neonatologicznej oraz okulistycznej. Od 6 tygodnia życia jest rehabilitowana dwoma metodami Vojta oraz NDT bobath – mówią rodzice Nadii.

 

Nadię czeka operacja w Klinice w Gdańsku na oczka, stwierdzono zez zbieżny wczesnodziecięcy z porażeniem.

 

Dziś Nadia ma 13 miesięcy nie chodzi, samodzielnie nie usiądzie. Przyjmuje pozycję czworaków, ale wciąż blokują ręce w których napięcie nie chce puścić. Nadia jest bardzo kontaktowa, uśmiecha się, gaworzy, interesuje się otoczeniem. Największym problemem Naduni jest zaburzenie ruchowe.

 

Diagnoza została już postawiona Nadia ma mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy spastyczny, ale Nasz mały wojownik się nie poddaje walczy codziennie ćwicząc. Chcielibyśmy również szukać pomocy w prywatnych szpitalach ale koszty takich turnusów są bardzo drogie.

 

https://www.facebook.com/nadiamalawojowniczka/

 

WSTĘP : Dobrowolny datek

 

Udział w Maratonie może wziąć każdy, bez względu na wiek, płeć czy poziom wytrenowania. Przede wszystkim liczy się szczytny cel :))

 

Co będzie Ci potrzebne? Buty sportowe, wygodny strój, uśmiech na twarzy oraz mnóstwo energii!

 

Instruktorzy :

Joanna Berestowska - Działdowo

Dorota Janowicz - Żuromin

Lucyna Pawlak - Żuromin

Patrycja Karczewska - Lidzbark

Agnieszka Musiol-Posyniak - Warszawa

Antonio Daykola - Warszawa

 

Organizatorzy :

Siłownia u Jacka

Joanna Berestowska - Dietetyk, Trener Personalny

 

JB

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).