Dziś jest Wtorek, 20 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Joachim, Kira, Maurycy
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Pomóż w spisaniu historii Działdowszczyzny

01-03-2018
Fot. Powstanie książka o historii Działdowa i Działdowszczyzny. Autorzy projektu zapraszają do wzięcia udziału wszystkich chętnych (fot. MO).

Stowarzyszenie „Genius Loci Dzialdoviensis” wraz z Muzeum Państwa Krzyżackiego zaangażowało się w pisanie historii Działdowa i Działdowszczyzny. Do uczestnictwa w tym projekcie autorzy zapraszają mieszkańców.

 

Dzieje obszaru województwa Warmińsko-Mazurskiego opisują wybitni znawcy tematu, naukowcy z Olsztyna, Torunia, Działdowa i Działdowszczyzny.

 

Jeden spośród XV rozdziałów chcielibyśmy napisać wspólnie. Rozdział ten ma być poświęcony rysom biograficznym osób i ich rodzin, grup zawodowych, które w znaczący sposób zaangażowane były w życie społeczne, kulturalne, sportowe, a w szczególności w walce o Polskość tego skrawka Mazur, adaptacji na tej Ziemi i relacje pomiędzy Mazurami autochtonami, a przybyszami z innych rejonów Polski po I i II wojnie.

 

Wybrane prace do druku będą opłacone zgodnie taryfikatorem tyczącym wszystkich autorów.

 

Uważam, że sam fakt uczestnictwa w tym dziele jest dużym wyróżnieniem. Należymy do trzech powiatów województwa Warmińsko- Mazurskiego, które takiej monografii nie posiada, a pisanie wraz z mieszkańcami będzie pionierskie.

 

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie : 601 550 731

e-mail : w.kubinski@gmail.com

Adres Pocztowy :

Genius Loci Dzialdoviensis

Władysław Kubiński

Ul. Zamkowa 5

13-200 Działdowo

 

Władysław Kubiński

 

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).