Dziś jest Wtorek, 20 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Joachim, Kira, Maurycy
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Auto w rowie i troje poszkodowanych

08-03-2018
Fot. Auto w rowie i troje poszkodowanych. (Fot. KPP)

Policjanci z Rybna wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osobowej toyoty. Kierująca samochodem 18-latka jadąc z nadmierną prędkością wypadła z drogi i zatrzymała się autem w rowie. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali kierująca i dwie podróżujące z nią osoby.

 

Temperatura powyżej zera i poranne roztopy, do tego chwila nieuwagi wystarczyły by doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze wojewódzkiej 538 na trasie Rybno – Tuczki. Do zdarzenia doszło w środę (07.03.2018r.) przed 8.00 rano. Policjanci wyjaśniający okoliczności zdarzenia, ustalili, że siedząca za kierownicą osobowej toyoty mieszkanka gminy Rybno na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Razem z nią autem podróżowały dwie osoby. W wyniku zdarzenia cała trójka z ogólnymi potłuczeniami ciała została przewieziona do szpitala w Działdowie. Kierująca samochodem 18-latka była trzeźwa.

 

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę na drodze. Kierowco, pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności, gdy za oknem śnieg i temperatura powyżej zera. Wystarczy chwila nieuwagi, noga wciśnięta w gaz i błoto pośniegowe a do tragedii już niedaleko. Zwłaszcza młodzi kierowcy powinni powściągnąć się od „brawurowej” jazdy. Brak opanowania za kierownicą, nieumiejętność przewidywania sytuacji drogowych i następstw podjętych manewrów, a w szczególności brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów przemawiają za tym by zdjąć nogę z gazu i nie podejmować nieprzemyślanych „kroków” na drodze. Nie wystarczy dobry i sprawny samochód, to od naszego zachowania i wykonywanych manewrów na drodze zależy bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).