Dziś jest Wtorek, 20 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Joachim, Kira, Maurycy
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z ruchu

10-03-2018
Fot. Kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z ruchu. (Fot. KPP)

Dyżurny działdowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia nietrzeźwego kierowcy, który miał zmierzać w kierunku Lidzbarka. Policjanci ruchu drogowego pojazd zatrzymali i potwierdzili tą informację. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej z ruchu drogowego został wyeliminowany 39-latek, który kierował autem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Około godziny 2.00 nad ranem na dyżurkę Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zadzwonił telefon. Rozmówca poinformował, że po mieście jeździ pojazd marki Lexus, którego kierujący najprawdopodobniej jest nietrzeźwy i będzie zmierzał w kierunku miejscowości Lidzbark.

 

W międzyczasie funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli poruszający się na jednej z ulic w Działdowie ww. pojazd bez włączonych świateł. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli i wówczas okazało się, że od siedzącego za kierownicą 39-latka było czuć alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci doprowadzili mężczyznę do wytrzeźwienia i zatrzymali mu brytyjski dokument prawa jazdy.

 

Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).